Porady dotyczące zdrowia skóry

Porady dotyczące
zdrowia skóry

Poznaj potrzeby swojej skóry

Skóra jest pierwszą linią obrony organizmu, często wystawioną na działanie potencjalnych agresorów i szkodliwych czynników środowiskowych. Dowiedz się, co może powodować wystąpienie reakcji skórnych takich jak alergie lub podrażnienia, a także jak im zapobiegać i leczyć ich niepożądane objawy.

Porady dotyczące zdrowia skóry
Porady dotyczące zdrowia skóry

Dowiedz się, 
jak dbać o zdrowie skóry

Ikona - ukąszenia

Ukąszenia komarów i innych owadów

Ukąszenia owadów mogą wywołać nieprzyjemne objawy i niekiedy być bardzo uciążliwe. Dlatego warto dowiedzieć się, dlaczego owady kąsają i co dokładnie przyciąga do nas komary.

Ukąszenia owadów są na ogół nieszkodliwe, a ich objawy ustępują w ciągu kilku dni. Mimo to mogą być bardzo uciążliwe! Warto zrozumieć, dlaczego owady takie jak osy, pszczoły i szerszenie kąsają, jak na ukąszenia reaguje nasz organizm, co dokładnie przyciąga do nas komary, a także dowiedzieć się, jak złagodzić symptomy ugryzienia lub ukąszenia.

Czy wiesz, że...?

Ukąszenia i użądlenia owadów są irytujące, mogą wywoływać swędzenie lub podrażnienie skóry, ale z reguły nie są groźne dla zdrowia, a nieprzyjemne symptomy ustępują w ciągu kilku dni.

Ikona - ukąszenia komarów i innych owadów: przyciąganie fizyczne

Przyciąganie fizyczne

Komary przyciąga do ludzkiego ciała wydzielane przez nie ciepło i zapach, a także dwutlenek węgla, który wydychamy. Jeżeli ukąszenie wydaje się niepokojące, należy skonsultować się z lekarzem.

Ikona - ukąszenia komarów i innych owadów: niegroźne?

Niegroźne?

Ukąszenia komarów i innych owadów są z reguły niegroźne i ustępują samoistnie.

Ikona - ukąszenia komarów i innych owadów: drapanie

Drapanie

Postaraj się nie drapać ukąszonego miejsca, ponieważ w ten sposób zwiększasz ryzyko podrażnienia.

Dowiedz się więcej!

Ukąszenia komarów i innych owadów

Komary i ukąszenia komarów

Komary należą do najbardziej dokuczliwych kąsających owadów. Rzadko zauważamy samo ukąszenie, ale jego konsekwencje (swędzenie i podrażnienie skóry) są bardzo uciążliwe.

Dowiedz się więcej

 

Ukąszenia komarów i innych owadów

Co się dzieje w skórze po ukąszeniu komara?

Wytwarzana po ugryzieniu przez komara histamina powoduje zmiany skórne związane z gojeniem się ran, podrażnieniem lub reakcją alergiczną.

Dowiedz się więcej

 

Ukąszenia komarów i innych owadów

Ukąszenia i użądlenia owadów

Nie sposób siedzieć w domu, kiedy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie. Dowiedz się, jak nie pozwolić komarom i innym owadom zepsuć Ci dnia spędzonego na łonie natury.

Dowiedz się więcej

 

Ukąszenia komarów i innych owadów

Jak postępować w przypadku ukąszeń i użądleń owadów?

Swędzące, wypukłe zmiany skórne powodowane ukąszeniami i użądleniami owadów mogą być bardzo uciążliwe. Są jednak odpowiedzią naszego organizmu na działanie substancji chemicznych wstrzykniętych przez owada.

Dowiedz się więcej

 

Ukąszenia komarów i innych owadów

Jak zapobiegać ukąszeniom owadów

Zapobieganie ukąszeniom owadów nie wymaga stosowania środków chemicznych.

Dowiedz się więcej

 

Ikona - podrażnienia skóry

Podrażnienia skóry

Swędzenie skóry może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym emocjami, np. silnym stresem, i czynnikami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenie. Co wywołuje swędzenie skóry?

Swędzenie skóry może być wywołane różnymi czynnikami, takie jak reakcja alergiczna na sierść psa lub wełniany sweter. Jednak czasami ustalenie przyczyny swędzenia może być dużo trudniejsze. Dowiedz się, jakie czynniki mogą wywołać swędzenie skóry i w jaki sposób je złagodzić.

Czy wiesz, że...?

Oprócz czynników środowiskowych, takich jak zanieczyszczenie, swędzenie skóry może być wywołane stresem lub wyczerpaniem fizycznym.

Ikona - podrażnienia skóry: samoobrona

Samoobrona

Podczas reakcji alergicznej nasz organizm broni się uwalniając histaminę.

Ikona - podrażnienia skóry: działanie histaminy

Działanie histaminy

Histamina pełni ważną rolę w procesach obronnych naszego organizmu, jednak może również wywoływać stan zapalny i podrażnienie skóry, wysypkę, świąd i obrzęk.

Ikona - podrażnienia skóry: ulga dla swędzącej skóry

Ulga dla swędzącej skóry

Leki przeciwhistaminowe pomagają złagodzić objawy związane z reakcjami alergicznymi wywołanymi podrażnieniem skóry i ukąszeniami owadów.

Dowiedz się więcej!

Podrażnienia skóry

Przyczyny swędzenia skóry

Swędzenie skóry jest uciążliwe, ale podobnie jak ból, może być sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez organizm. Warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny swędzenia.

Dowiedz się więcej

 

Podrażnienia skóry

Dlaczego Twoja skóra swędzi podczas gojenia?

Stan zapalny często towarzyszy gojeniu i regeneracji uszkodzonych tkanek. Wysypka i swędzenie to przejawy procesu regeneracji skóry i odbudowy naturalnej bariery chroniącej organizm przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.

Dowiedz się więcej

 

Ikona - słońce a skóra

Słońce a Twoja skóra

Słońce może sprawiać nam ogromną radość. Warto dowiedzieć się, jakie ryzyko niesie nadmierna ekspozycja naszego ciała na działanie promieni słonecznych i jak cieszyć się słońcem odpowiedzialnie.

Oparzenia słoneczne potrafią zepsuć nam nawet najlepsze wakacje. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i wiele nieprzyjemnych objawów, takich jak pieczenie, świąd, obrzęk, zaczerwienienie i pęcherze. Warto wiedzieć, jak złagodzić świąd związany z oparzeniami słonecznymi i zadbać o zdrowie swojej skóry w dłuższej perspektywie.

Czy wiesz, że...?

Słońce pobudza mózg do produkcji serotoniny, czyli hormonu dobrego samopoczucia i stymuluje wytwarzanie witaminy D przez organizm.

Ikona - słońce a Twoja skóra: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne

Oparzenia słoneczne są powodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe (UV), które jest szkodliwe dla skóry.

Ikona - słońce a Twoja skóra: środki ostrożności

Środki ostrożności

Oparzeń słonecznych można jednak uniknąć! Wystarczy ograniczyć czas ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, zadbać o odpowiednią odzież i stosować ochronę przeciwsłoneczną.

Ikona - słońce a Twoja skóra: swędzenie wywołane oparzeniami słonecznymi

Swędzenie wywołane oparzeniami słonecznymi

Preparaty przeciwhistaminowe pomagają złagodzić objawy świądu wywołanego oparzeniami powierzchownymi i słonecznymi.

Dowiedz się więcej!

Słońce a skóra

Słońce a Twoja skóra

Dla wielu osób słoneczny dzień jest prawdziwym świętem! Słońce pobudza mózg do produkcji serotoniny, czyli hormonu dobrego samopoczucia. Sprzyja wytwarzaniu witaminy D, niezbędnej dla rozwoju kości. Pomimo wielu zalet, przebywanie na słońcu stwarza również pewne zagrożenia dla zdrowia skóry.

Dowiedz się więcej

 

Słońce a skóra

Ochrona skóry przed promieniowaniem UVPoznaj zagrożenia związane z działaniem promieniowania UV i dowiedz się, jak chronić przed nimi skórę.

Dowiedz się więcej

 

Ikona - alergie skórne

Alergie skórne

Alergie skórne powstają na skutek działania różnych alergenów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Dowiedz się, jak zidentyfikować przyczyny alergii skórnych i podrażnień.

Alergeny i potencjalne czynniki wywołujące reakcje alergiczne otaczają nas wszędzie. Niektóre z nich są naturalne (np. pyłki, kurz, sierść zwierząt), ale za wiele alergii skórnych odpowiadają przedmioty wytworzone przez człowieka, np. zawierające nikiel. Oto kilka porad, które pomogą Ci rozpoznać objawy alergii, zidentyfikować przyczynę i skutecznie ukoić swędzenie.

Czy wiesz, że...?

Wielu osobom alergie skórne kojarzą się z alergenami naturalnymi, podczas gdy mogą one być wywołane także przez produkty wytworzone przez człowieka.

Ikona - alergie skórne: alergeny są wszędzie

Alergeny są wszędzie

Alergeny pochodzą ze źródeł naturalnych, ale także z przedmiotów wytworzonych przez człowieka, które wszędzie nas otaczają.

Ikona - alergie skórne: reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne

Alergeny mogą wywoływać reakcje alergiczne, które prowadzą do nieprzyjemnych objawów, takich jak świąd i podrażnienia skóry.

Ikona - alergie skórne: jak sprawdzić, na co jest się uczulonym

Jak sprawdzić, na co jest się uczulonym?

Aby dowiedzieć się, na co jesteś uczulony, możesz zapisywać w specjalnym dzienniczku reakcje swojej skóry na różne substancje lub przeprowadzić testy na alergię.

Dowiedz się więcej!

Alergie skórne

Co wywołuje alergie skórne?

Skóra jest naturalną zaporą, chroniącą organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Każdego dnia jest ona wystawiona na działanie milionów obcych substancji, tj. alergenów, zanieczyszczeń i substancji drażniących, które zmuszają ją do samoobrony.

Dowiedz się więcej

 

Alergie skórne

Jak łagodzić objawy alergii skórnych?

Reakcja alergiczna pojawia się, gdy organizm człowieka reaguje nadwrażliwością na konkretną substancję lub alergen. Alergeny działają jak antygeny, na które układ odpornościowy reaguje wytwarzaniem przeciwciał. Połączenie antygenu i przeciwciał wywołuje objawy reakcji alergicznej.

Dowiedz się więcej

 

Alergie skórne

Alergie skórne u dzieci

Skóra dziecka jest cieńsza, a przez to w naturalny sposób bardziej narażona na działanie alergenów, niż skóra dorosłych. Dowiedz się, jak zidentyfikować przyczyny alergii u dziecka.

Dowiedz się więcej

 

Ikona - zdrowie skóry

Zdrowie skóry

Zdrowa skóra jest bardziej odporna na działanie słońca, podrażnienia i uszkodzenia fizyczne.

Skóra składa się z milionów komórek i jest największym organem ludzkiego organizmu. Trzeba jej zapewnić składniki odżywcze i odpowiednio ją nawilżać. Kiedy skóra jest odwodniona lub słabo odżywiona, obniża się jej zdolność ochrony przed alergenami. Staje się bardziej podatna na podrażnienia, zapalenia, zakażenia i uszkodzenia wynikające z warunków atmosferycznych (wiatr, słońce, zimne lub suche powietrze). Dowiedz się, jak różne czynniki wpływają na wygląd skóry.

Czy wiesz, że...?

Sucha skóra stanowi mniej skuteczną zaporę, przez którą łatwiej przenikają alergeny i substancje drażniące.

Ikona - zdrowie skóry: środowisko

Środowisko

Wiatr, ogrzewanie i klimatyzacja wpływają na zdrowie skóry.

Ikona - zdrowie skóry: odżywianie

Nawilżanie

Sucha skóra jest mniej odporna na działanie alergenów i czynników drażniących.

Ikona - zdrowie skóry: nawilżanie

Odżywianie

Urozmaicona, pełnowartościowa i bogata w witaminy dieta pomaga zachować zdrowy wygląd skóry.

Dowiedz się więcej!

Zdrowie skóry

Stan skóry to odzwierciedlenie naszego ogólnego stanu zdrowiaMoże znasz powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy – skóra natomiast, odzwierciedla ogólny stan naszego zdrowia.

Dowiedz się więcej

 

Zdrowie skóry

Łagodzenie wpływu stresu na skóręStres może wywoływać negatywne reakcje skóry. Dowiedz się, w jaki sposób stres może wpływać na skórę i jak zminimalizować jego efekty.

Dowiedz się więcej

 

Zdrowie skóry

Wpływ zimy na skóręZima i typowe dla niej warunki pogodowe sprzyjają podrażnieniu i swędzeniu skóry, a nawet egzemie. Dowiedz się, z czym związane są te symptomy.

Dowiedz się więcej

 

 • Ukąszenia

  Ukąszenia owadów mogą wywołać nieprzyjemne objawy i niekiedy być bardzo uciążliwe. Dlatego warto dowiedzieć się, dlaczego owady kąsają i co dokładnie przyciąga do nas komary.

  Ukąszenia owadów są na ogół nieszkodliwe, a ich objawy ustępują w ciągu kilku dni. Mimo to mogą być bardzo uciążliwe! Warto zrozumieć, dlaczego owady takie jak osy, pszczoły i szerszenie kąsają, jak na ukąszenia reaguje nasz organizm, co dokładnie przyciąga do nas komary, a także dowiedzieć się, jak złagodzić symptomy ugryzienia lub ukąszenia.

  Przyciąganie fizyczne Komary przyciąga do ludzkiego ciała wydzielane przez nie ciepło i zapach, a także dwutlenek węgla, który wydychamy. Jeżeli ukąszenie wydaje się niepokojące, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przyciąganie fizyczne

  Komary przyciąga do ludzkiego ciała wydzielane przez nie ciepło i zapach, a także dwutlenek węgla, który wydychamy. Jeżeli ukąszenie wydaje się niepokojące, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przyciąganie fizyczne Komary przyciąga do ludzkiego ciała wydzielane przez nie ciepło i zapach, a także dwutlenek węgla, który wydychamy. Jeżeli ukąszenie wydaje się niepokojące, należy skonsultować się z lekarzem.

  Niegroźne?

  Ukąszenia komarów i innych owadów są z reguły niegroźne i ustępują samoistnie.

  Przyciąganie fizyczne Komary przyciąga do ludzkiego ciała wydzielane przez nie ciepło i zapach, a także dwutlenek węgla, który wydychamy. Jeżeli ukąszenie wydaje się niepokojące, należy skonsultować się z lekarzem.

  Drapanie

  Postaraj się nie drapać ukąszonego miejsca, ponieważ w ten sposób zwiększasz ryzyko podrażnienia.

  Dowiedz się więcej!

  Ukąszenia komarów i innych owadów

  Komary i ukąszenia komarów

  Komary należą do najbardziej dokuczliwych kąsających owadów. Rzadko zauważamy samo ukąszenie, ale jego konsekwencje (swędzenie i podrażnienie skóry) są bardzo uciążliwe.

  Dowiedz się więcej

   

  Co się dzieje w skórze po ukąszeniu komara?

  Ukąszenia komarów i innych owadów

  Co się dzieje w skórze po ukąszeniu komara?

  Wytwarzana po ugryzieniu przez komara histamina powoduje zmiany skórne związane z gojeniem się ran, podrażnieniem lub reakcją alergiczną.

  Dowiedz się więcej

   

  Ukąszenia i użądlenia owadów

  Ukąszenia komarów i innych owadów

  Ukąszenia i użądlenia owadów

  Nie sposób siedzieć w domu, kiedy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie. Dowiedz się, jak nie pozwolić komarom i innym owadom zepsuć Ci dnia spędzonego na łonie natury.

  Dowiedz się więcej

   

  Jak postępować w przypadku ukąszeń i użądleń owadów?

  Ukąszenia komarów i innych owadów

  Jak postępować w przypadku ukąszeń i użądleń owadów?

  Swędzące, wypukłe zmiany skórne powodowane ukąszeniami i użądleniami owadów mogą być bardzo uciążliwe. Są jednak odpowiedzią naszego organizmu na działanie substancji chemicznych wstrzykniętych przez owada.

  Dowiedz się więcej

   

  Jak postępować w przypadku ukąszeń i użądleń owadów?

  Ukąszenia komarów i innych owadów

  Jak zapobiegać ukąszeniom owadów

  Zapobieganie ukąszeniom owadów nie wymaga stosowania środków chemicznych.

  Dowiedz się więcej

   

 • Podrażnienia skóry

  Swędzenie skóry może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym emocjami, np. silnym stresem, i czynnikami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenie. Co wywołuje swędzenie skóry?

  Swędzenie skóry może być wywołane różnymi czynnikami, takie jak reakcja alergiczna na sierść psa lub wełniany sweter. Jednak czasami ustalenie przyczyny swędzenia może być dużo trudniejsze. Dowiedz się, jakie czynniki mogą wywołać swędzenie skóry i w jaki sposób je złagodzić.

  Ikona - podrażnienia skóry: samoobrona

  Samoobrona

  Podczas reakcji alergicznej nasz organizm broni się uwalniając histaminę.

  Ikona - podrażnienia skóry: działanie histaminy

  Działanie histaminy

  Histamina pełni ważną rolę w procesach obronnych naszego organizmu, jednak może również wywoływać stan zapalny i podrażnienie skóry, wysypkę, świąd i obrzęk.

  Ikona - podrażnienia skóry: ulga dla swędzącej skóry

  Ulga dla swędzącej skóry

  Leki przeciwhistaminowe pomagają złagodzić objawy związane z reakcjami alergicznymi wywołanymi podrażnieniem skóry i ukąszeniami owadów.

  Dowiedz się więcej!

  Podrażnienia skóry

  Przyczyny swędzenia skóry

  Swędzenie skóry jest uciążliwe, ale podobnie jak ból, może być sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez organizm. Warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny swędzenia.

  Dowiedz się więcej

   

  Dlaczego Twoja skóra swędzi podczas gojenia?

  Podrażnienia skóry

  Dlaczego Twoja skóra swędzi podczas gojenia?

  Stan zapalny często towarzyszy gojeniu i regeneracji uszkodzonych tkanek. Wysypka i swędzenie to przejawy procesu regeneracji skóry i odbudowy naturalnej bariery chroniącej organizm przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.

  Dowiedz się więcej

   

 • Słońce a skóra

  Słońce może sprawiać nam ogromną radość. Warto dowiedzieć się, jakie ryzyko niesie nadmierna ekspozycja naszego ciała na działanie promieni słonecznych i jak cieszyć się słońcem odpowiedzialnie.

  Oparzenia słoneczne potrafią zepsuć nam nawet najlepsze wakacje. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i wiele nieprzyjemnych objawów, takich jak pieczenie, świąd, obrzęk, zaczerwienienie i pęcherze. Warto wiedzieć, jak złagodzić świąd związany z oparzeniami słonecznymi i zadbać o zdrowie swojej skóry w dłuższej perspektywie.

  Ikona - słońce a Twoja skóra: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne

  Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne

  Oparzenia słoneczne są powodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe (UV), które jest szkodliwe dla skóry.

  Ikona - słońce a Twoja skóra: środki ostrożności

  Środki ostrożności

  Oparzeń słonecznych można jednak uniknąć! Wystarczy ograniczyć czas ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, zadbać o odpowiednią odzież i stosować ochronę przeciwsłoneczną

  Ikona - słońce a Twoja skóra: swędzenie wywołane oparzeniami słonecznymi

  Swędzenie wywołane oparzeniami słonecznymi

  Preparaty przeciwhistaminowe pomagają złagodzić objawy świądu wywołanego oparzeniami powierzchownymi i słonecznymi.

  Dowiedz się więcej!

  Słońce a Twoja skóra

  Słońce a skóra

  Słońce a Twoja skóra

  Dla wielu osób słoneczny dzień jest prawdziwym świętem! Słońce pobudza mózg do produkcji serotoniny, czyli hormonu dobrego samopoczucia. Sprzyja wytwarzaniu witaminy D, niezbędnej dla rozwoju kości. Pomimo wielu zalet, przebywanie na słońcu stwarza również pewne zagrożenia dla zdrowia skóry.

  Dowiedz się więcej

   

  Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

  Słońce a skóra

  Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

  Poznaj zagrożenia związane z działaniem promieniowania UV i dowiedz się, jak chronić przed nimi skórę.

  Dowiedz się więcej

   

 • Alergie skórne

  Alergie skórne powstają na skutek działania różnych alergenów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Dowiedz się, jak zidentyfikować przyczyny alergii skórnych i podrażnień.

  Alergeny i potencjalne czynniki wywołujące reakcje alergiczne otaczają nas wszędzie. Niektóre z nich są naturalne (np. pyłki, kurz, sierść zwierząt), ale za wiele alergii skórnych odpowiadają przedmioty wytworzone przez człowieka, np. zawierające nikiel. Oto kilka porad, które pomogą Ci rozpoznać objawy alergii, zidentyfikować przyczynę i skutecznie ukoić swędzenie.

  Ikona - alergie skórne: alergeny są wszędzie

  Alergeny są wszędzie

  Alergeny pochodzą ze źródeł naturalnych, ale także z przedmiotów wytworzonych przez człowieka, które wszędzie nas otaczają.

  Ikona - alergie skórne: reakcje alergiczne

  Reakcje alergiczne

  Alergeny mogą wywoływać reakcje alergiczne, które prowadzą do nieprzyjemnych objawów, takich jak świąd i podrażnienia skóry.

  Ikona - alergie skórne: jak sprawdzić, na co jest się uczulonym

  Jak sprawdzić, na co jest się uczulonym?

  Aby dowiedzieć się, na co jesteś uczulony, możesz zapisywać w specjalnym dzienniczku reakcje swojej skóry na różne substancje lub przeprowadzić testy na alergię.

  Dowiedz się więcej!

  Co wywołuje alergie skórne?

  Alergie skórne

  Co wywołuje alergie skórne?

  Skóra jest naturalną zaporą, chroniącą organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Każdego dnia jest ona wystawiona na działanie milionów obcych substancji, tj. alergenów, zanieczyszczeń i substancji drażniących, które zmuszają ją do samoobrony.

  Dowiedz się więcej

   

  Jak łagodzić objawy alergii skórnych?

  Alergie skórne

  Jak łagodzić objawy alergii skórnych?

  Reakcja alergiczna pojawia się, gdy organizm człowieka reaguje nadwrażliwością na konkretną substancję lub alergen. Alergeny działają jak antygeny, na które układ odpornościowy reaguje wytwarzaniem przeciwciał. Połączenie antygenu i przeciwciał wywołuje objawy reakcji alergicznej.

  Dowiedz się więcej

   

  Alergie skórne u dzieci

  Alergie skórne

  Alergie skórne u dzieci

  Skóra dziecka jest cieńsza, a przez to w naturalny sposób bardziej narażona na działanie alergenów, niż skóra dorosłych. Dowiedz się, jak zidentyfikować przyczyny alergii u dziecka.

  Dowiedz się więcej

   

 • Zdrowie skóry

  Zdrowa skóra jest bardziej odporna na działanie słońca, podrażnienia i uszkodzenia fizyczne.

  Skóra składa się z milionów komórek i jest największym organem ludzkiego organizmu. Trzeba jej zapewnić składniki odżywcze i odpowiednio ją nawilżać. Kiedy skóra jest odwodniona lub słabo odżywiona, obniża się jej zdolność ochrony przed alergenami. Staje się bardziej podatna na podrażnienia, zapalenia, zakażenia i uszkodzenia wynikające z warunków atmosferycznych (wiatr, słońce, zimne lub suche powietrze). Dowiedz się, jak różne czynniki wpływają na wygląd skóry.

  Ikona - zdrowie skóry: środowisko

  Środowisko

  Wiatr, ogrzewanie i klimatyzacja wpływają na zdrowie skóry.

  Ikona - zdrowie skóry: odżywianie

  Nawilżanie

  Sucha skóra jest mniej odporna na działanie alergenów i czynników drażniących.

  Ikona - zdrowie skóry: nawilżanie

  Odżywianie

  Urozmaicona, pełnowartościowa i bogata w witaminy dieta pomaga zachować zdrowy wygląd skóry.

  Dowiedz się więcej!

  Stan skóry to odzwierciedlenie naszego ogólnego stanu zdrowia

  Zdrowie skóry

  Stan skóry to odzwierciedlenie naszego ogólnego stanu zdrowia

  Może znasz powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy – skóra natomiast, odzwierciedla ogólny stan naszego zdrowia.

  Dowiedz się więcej

   

  Łagodzenie wpływu stresu na skórę

  Zdrowie skóry

  Łagodzenie wpływu stresu na skórę

  Stres może wywoływać negatywne reakcje skóry. Dowiedz się, w jaki sposób stres może wpływać na skórę i jak zminimalizować jego efekty.

  Dowiedz się więcej

   

  Wpływ zimy na skórę

  Zdrowie skóry

  Wpływ zimy na skórę

  Zima i typowe dla niej warunki pogodowe sprzyjają podrażnieniu i swędzeniu skóry, a nawet egzemie. Dowiedz się, z czym związane są te symptomy.

  Dowiedz się więcej